Udvalg

Odd Fellow

Ordenen

Loge nr. 104 Ethica

Finansudvalg

Broder Benny Hansen (formand)

Broder David Ljunggreen

Broder Carl-Axel Thaagaard Elofsson

 

Revisionsudvalg

Broder Leif Agerholm Møller (formand)

Broder Jens Kjellerup

Broder Arne Kray

 

Understøttelsesudvalg

Broder Preben Funck Petersen (formand)

Broder Jens Kjellerup

Broder E. G.

 

Syge- og besøgsudvalg

Broder Per Jean Jensen (formand)

Broder Alex Wentzlau

Broder Aage Drewsen

Broder Keld Pedersen

Broder E. G.

Broder Kim Nygaard

Broder Lars Bakkendorf Petersen

 

Anskaffelsesudvalg

Broder John Wallin Pedersen (formand)

Broder Kim Nygaard

Broder Ove Rasmussen

 

Enkeudvalg

Broder Preben Funck Petersen (formand)

Broder Ole Ahleson

Broder Keld Pedersen

Broder Jörg Hopstock

Broder Jan Mazur

Broder Morten Drachmann Grell

 

Instruktionsudvalg

Broder Jørgen Bonne (formand)

Broder Per Jean Jensen

Broder Benny Hansen

Broder Jörg Hopstock

Broder Ole Ahleson

 

S.O.S. Børnebyerne

Broder Ole Ahleson

 

Humanitært udvalg

Broder Alex Wentzlau (formand)

Broder Jan Mazur

Broder Jens Kjellerup

Broder Leif Agerholm Møller

Broder Poul Erik Madsen

Broder Lars Bakkendorf Petersen

 

Etisk udvalg

Broder Per Jean Jensen (formand)

Broder Jörg Hopstock

Broder Morten Drachmann Grell

 

Forretningsudvalg

Broder Jørgen Bonne

Broder Leif Agerholm Møller

 

Ethica fonden

Broder Ole Thorvaldsson (formand)

Broder Aage Drewsen

Broder Jens Kjellerup

 

Logens pressekontakt

Broder Arne Kray

Broder Søren Enemark

 

Julemærkemarch

Broder Ove Rasmussen

 

Kulturelt udvalg

Broder Ove Rasmussen (formand)

Broder Ole Thorvaldsson

Broder John Wallin Pedersen

Broder Arne Kray

Broder Carl-Axel Thaagaard Elofsson

 

Kontaktudvalg til Lejr nr. 17 Skibet

Broder Aage Drewsen (formand)

Broder Carl Erik Frederiksen

Broder Erik Mohr

 

Odd Fellow Hvile

Broder Morten Drachmann Grell

Broder Lars Bakkendorf Petersen (suppleant)

 

OM/UM udvalg

Broder Aage Drewsen

Broder Jørgen Bonne

 

Storkøbenhavnske logers humanitære fond

Broder Alex Wentzlau

Broder Morten Drachmann Grell (suppleant)

 

Ungdomsforeningen Fremtiden

Broder David Ljunggreen

 

Foreningen Bruno

Broder Jørgen Bonne

 

Veteranforeningen af 1903

Broder Jørgen Bonne

 

Musisk udvalg

Broder Jörg Hopstock (formand)

Broder Preben Funck Petersen

Broder Ole Ahleson

 

Informations- og hverveudvalg

Broder Carl Erik Frederiksen (formand)

Broder Benny Hansen

Broder David Ljunggreen

Broder Erik Mohr

Broder Per Maae

 

WEBmaster (gammel hjemmeside)

Broder Ole Ahleson

 

WEBmaster (ny hjemmeside)

Broder Erik Mohr